W dniu 12 grudnia 2018 dostałem pierwszy niepokojący sygnał w wiadomości Messenger, iż rzekomo moja osoba wyłudziła od kogoś pieniądze na Facebooku. Uznałem to za żart, zaś kolejny sygnał od kolejnej poszkodowanej osoby dostałem z 15 na 16 grudnia 2018. Postanowiłem zgłosić to na Policję, gdzie została spisana notatka.

Z 16 na 17 grudnia 2018 dostałem od znajomego kolejną informację dotyczącą mojego wizerunku na Facebooku. Ktoś na innym i fałszywym koncie używał/używa mojego wizerunku do oszukiwania ludzi w sieci. Mianowicie – imię i nazwisko, chociaż Sebastianów Hetmanów na FB jest kilku. Niestety oszust pobrał zdjęcie ze strony FB, którą prowadzę odnośnie koszykówki. To samo zdjęcie miałem na swoim oficjalnym koncie Twitterowym. Fotki były niestety ogólnodostępne.

W dniach 17 i 18 grudnia 2018 zbierałem jakiekolwiek materiały dotyczące tych zdarzeń, zaś 19 grudnia złożyłem na Policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, wraz z materiałami liczącymi około 60 stron, głównie dzięki życzliwym znajomym, którzy pomogli.

Sprawa zostanie również złożona na Prokuraturę z większą ilością materiałów.

Jeżeli ktoś z poszkodowanych lub innych osób będzie miał jakieś dodatkowe informacje to proszę o pilny kontakt na moim koncie Twitter w wiadomości lub na profilu LinkedIn!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSmak życia poczuć mocno…